___ÇUBUKBEY ANADOLU LİSESİ___
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

___ÇUBUKBEY ANADOLU LİSESİ___

...

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  .  

ARDA TURAN

2 posters
YazarMesaj
elisabeth
Admin
Admin
elisabeth

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyPaz Eyl. 14, 2008 12:21 am

Arda Turan, 30 Ocak 1987'de İstanbulun Fatih ilçesinde dünyaya geldi. 9 yaşında Bayrampaşa Altıntepsispor'da futbola başladı. Top tekniği ve mücadeleci yapısıyla Altıntepsispor'da dikkat çeken Arda, 12 yaşında Galatasaray altyapısına transfer oldu.
Galatasaray PAF takımında aralıksız olarak dört yıl forma giyen genç oyuncu, George Hagi döneminde A takıma alındı. Bu dönemde forma şansı bulamayan Arda, kiralık olarak bir sezonluğuna Vestel Manisaspor'a transfer oldu. 78 kez genç milli formayı giyen ve 2005 - 2006 sezonunun sonunda Galatasaray'a geri dönen Arda, Şampiyonlar ligi eleme turunda, Mlada Boleslav karşısında ilk maçta iki gol, bir asist kaydetti. Takip eden süreçte ilk kez çağrıldığı A milli takım adına, özel maçta Lüksemburg karşında forma giydi.

Galatasaray A Takımı ile çıktığı 2. resmi maçında (Kayserispor) yine fileleri havalandıran genç oyuncu, geleceğin Hagi'si olarak gösterilmekte. Aynı zamanda Turan, Şampiyonlar Ligi'nde Bordeaux karşısında çıktığı ilk grup maçında UEFA tarafından maçın oyuncusu seçildi.

bi kaç şey de ben yazayım 1.76 boyunda 72 kg
ayrıca aynı yerde doğduğumuza dikkatinizi çekerim (aynı yerde doğunca nolcak sanki:D)
http://www.ardatrn.ailesiyiz.biz
elisabeth
Admin
Admin
elisabeth

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyCuma Kas. 14, 2008 5:57 pm

İşte Türkiye'nin en pahalı futbolcusu

Galatasaray'ın genç yıldızı Arda Turan, 15 milyon avro bedelle Turkcell Süper Lig'in en pahalı oyuncusu durumunda bulunuyor.

Avrupa futbol liglerinin transfer piyasası bilgilerini tutan Alman internet sitesi “transfermarkt.de” nin verilerine göre Fenerbahçe'nin İspanyol oyuncusu Daniel Güiza ile Brezilyalı yıldızı Alex 14'er milyon avro ile piyasa değeri en yüksek oyuncu sıralamasında 2. sırayı alırlarken, bu futbolcuları Galatasaraylı Fernando Meira 10 milyon avro ile izliyor.

Türkcell Süper Lig'de piyasa değeri en yüksek ilk 10 futbolcunun da 3 büyüklerde forması giymesi dikkati çekiyor.

Lig'de mücadele eden 496 futbolcu arasında piyasa değeri en yüksek 10 futbolcusunun isimleri ve formasını giydikleri takımlar şöyle:

FUTBOLCU TAKIM YAŞ GOL PİYASA DEĞERİ (EURO)
------------------------------------------------------------------
1-Arda Turan Galatasaray 21 9/3 15.000.000
2-Daniel Güiza Fenerbahçe 28 10/2 14.000.000
3-Alex Fenerbahçe 31 8/5 14.000.000
4-Fernando Meira Galatasaray 30 10/- 10.000.000
5-Diego Lugano Fenerbahçe 28 8/2 9.000.000
6-Matias Delgado Beşiktaş 25 10/4 8.500.000
7-Bobo Beşiktaş 23 9/4 8.000.000
8-Lincoln Galatasaray 29 8/5 8.000.000
9-Servet Cetin Galatasaray 27 10/1 8.000.000
10-Filip Holosko Beşiktaş 24 9/3 7.000.000
d.i.d.e.m____
Admin
Admin

İş/Hobiler : öss,geometri,mat2
Lakap : piskopatmısın kızım ya

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyPtsi Kas. 17, 2008 10:38 am

Arda Hastaneye Kaldırıldı...
Galatasaray'ın İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 2-0 yendiği karşılaşmada, Arda Turan'ın rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması futbolseverleri üzdü.

Karşılaşmanın 77. dakikasında korner bayrağının olduğu bölgede bir ikili mücadeleye giren Arda, daha sonra oyun devam ederken kendi isteğiyle saha dışına çıktı ve yere uzandı.

Oyuna devam edemeyeceği anlaşılan Arda, ambulansla Bakırköy Acıbadem Hastanesine kaldırıldı.

Arda'nın kalp ritminde bozukluk olduğu belirtilirken, NTV Spor'a konuşan Galatasaray Kulüp Doktoru İlker Yücesir, genç futbolcunun durumunun iyi olduğunu, ancak kontrol amaçlı geceyi hastanede geçireceğini söyledi.

HAŞHAŞ: HAFİF BİR TANSİYON PROBLEMİ

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haşhaş da, kalp ritmi bozukluğu şüphesiyle hastaneye kaldırılan milli futbolcu Arda Turan'ın önemli bir sağlık problemi bulunmadığını bildirdi.

Galatasaray'ın İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 2-0 yendiği maçtan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Haşhaş, karşılaşmanın 77. dakikasında fenalaşarak oyundan çıkan ve hemen hastaneye kaldırılan Arda'nın önemli bir sağlık problemi bulunmadığını açıkladı.

Haşhaş, ''Arda'da hiçbir şey yok, haberini aldık. Çok mutluyuz. Üst üste maçlarımızdan dolayı biraz yorgun düştü. Hafif bir tansiyon problemi olmuş. İnşallah gelecek hafta oynayabilecek. Ancak milli maçta oynamama ihtimali var'' dedi.

(NTV Spor)
http://cubukbey-anadolu-lis.yetkinforum.com
d.i.d.e.m____
Admin
Admin

İş/Hobiler : öss,geometri,mat2
Lakap : piskopatmısın kızım ya

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyPtsi Kas. 17, 2008 10:42 am

çok şükür sağlığı yerindeymiş.. tüm arda sevenlerine ve futbol camiasına geçmiş olsun
http://cubukbey-anadolu-lis.yetkinforum.com
elisabeth
Admin
Admin
elisabeth

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyPerş. Ara. 18, 2008 4:08 pm

Galatasaraylı Arda Turan, Ceylan Bayraktoroğlu'ndan sonra yine bir sosyetik güzelin gönlünü çaldı.

Ünlü futbolcu, Hüsnü Özyeğin'in yeğeni Damla Özyeğin'le birlikte. Çiftin fotoğrafları da facebook'ta!

Sabah'ın magazin yazarı Bülent Cankurt'un haberine göre Arda Turan'ın hayranları yeni sevgiliye çok kızmış. Arda'nın fanatikleri Özyeğin'in facebook'taki sitesini hacklemişler. İşte Sabah'ta yer alan haber:

HAYRANLARI ÇOK KIZMIŞ

Arda aylardır, ünlü işadamı Hüsnü Özyeğin'in öz yeğeni Damla Özyeğin ile aşk yaşıyormuş. Bu yıl Paris'teki Sorbonne Üniversitesi'nden mezun olan 1987 doğumlu Damla ile Arda nerede, ne zaman tanıştı bilmiyorum ama ilişkileri mutlu mesut devam ediyormuş.

Bu arada Damla, Arda ile olan aşkını son zamanların popüler arkadaşlık sitesi facebook'tan ifşa edince başı fena ağrımış! Arda ile flört ettiğini öğrenen Arda'nın bazı hayranları, iki hafta önce Damla'nın facebook'taki sayfasını hack'lemiş! Bakalım Damla'nın ailesi de eski aşkı Ceylan'ın ailesi gibi 'futbolcu damat istemeyiz' deyip bu aşka müdahale edecek mi! Bekleyip göreceğiz...
elisabeth
Admin
Admin
elisabeth

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyPerş. Ara. 18, 2008 4:10 pm

allah mesut etsin demeyi isterdim ama demiycem
en kısa zamanda ayrılın deyip beddua da etmicem
banane Very Happy
desem de innamayın Sad Very Happy
objektif olaerak şunu söylüyorum ki arda turan da bu çapkınlık varken bu kız fazla durmaz Very Happy
neyse devam...

En son elisabeth tarafından Salı Ocak 20, 2009 6:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
elisabeth
Admin
Admin
elisabeth

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyCuma Ocak 02, 2009 5:30 pm

Top onun ayağıyla buluştuğu anda taraflı ya da tarafsız olmanız önemini kaybetmiştir. Çünkü o esnada futbol bütün kabalıklardan arınıp sanat kostümlerini kuşanır. Esnek vücut kıvrımları kuşatır tribünlerin alev alev yanan gözlerini. Top ayağında olduğu halde hayalet gibi rakiplerinin arasından süzülürken adam geçmenin ne kadar kolay olduğunu düşünmeye başlarsınız.

Ne zaman top Arda'nın ayağından uzaklaşır o anda yeniden eski sert mizaçlı iklime dönersiniz. Ve yeniden topla Arda vuslatı gerçekleşene kadar gergin bir seyir bekleyişiyle oyalanırsınız.

İşte bu yüzden Arda'nın bir farkı var. Bu yüzden Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği yıldız tanımının ilk sırasında onun adı var. Bu yüzden daha dün UEFA Kupası'ndaki Boleslev maçında sırtına geçirdiği G.Saray formasını bir daha çıkarmadı ve kısa sürede Milli Takım'ın da değişmezi olmayı başardı. Bu yüzden henüz 21 yaşında olmasına rağmen başta Arsenal olmak üzere birçok Avrupa takımının transfer listesinde.
Ama onun gönlü gitmekten yana değil. 2012'ye kadar sözleşmeli olduğu Sarı-Kırmızılı takımda nice kupalar kaldırmanın ötesinde hayaller kurmuyor şimdilik. Arda'yı yükselten ve zirvede tutan sadece doyumsuz futbolu değil. Sempatik ve saygılı tavırlarıyla Galatasaraylı olmayanların da Arda'sı o. Bu yüzden 19. defa düzenlediğimiz Yılın Sporcusu Anketi'nde Zaman okurları onu 'şeref kürsüsü'ne çıkardı. Genç futbolcu kazandığı bu anlamlı ödülün anlamını ve hedeflerini gazetemize anlattı.

Zaman okuru tarafından 'Yılın en iyi futbolcusu' unvanına layık görüldün, duygularını paylaşır mısın?

Öncelikle beni bu ödüle layık gören Zaman okurlarına teşekkür ediyorum. Bu ödülü bana bir kişi, bir kurul ya da kurumdan ziyade okurların vermesi, değerini daha da artırıyor. İnşallah bana bu ödülü verenleri mahcup etmemek için daha çok çalışacağım.

Senin gibi kariyerinin başında yıldız futbolcular için bu tür ödüllerin anlamı nedir?

Bu ödüller insana hem moral veriyor hem de motivasyonunu üst düzeyde tutuyor. Bunun yanında tabii ki sorumluluklarımı artırıyor. Henüz 21 yaşında böyle ödüller kazanmak, beni gelecek adına daha da ümitlendiriyor.

Önce Hürriyet Gazetesi'nde genç yaşına rağmen okuyucular seni efsane kadroya layık gördü. Şimdi de Zaman Gazetesi okurları, 'Yılın Futbolcusu' ünvanını verdi. Oynadığın futbolun yanında toplumun her kesimi tarafından bu kadar çok sevilmeni neye bağlıyorsun?

Ben evimde annem ve babamla nasılsam, sahada ve televizyon ekranlarında da aynıyım. Kesinlikle yapmacık en küçük hareketim yok. İçimden nasıl geliyorsa öyle hareket ediyorum. İnsanlar da sokakta her gün gördüğü birini sahada ve televizyon ekranlarında görünce seviyorlar. O insana karşı sempati besliyorlar. Türkiye'de, Avrupa'da nereye gidersem gideyim insanların inanılmaz sevgisiyle karşılaşıyorum. Ben de bana bu teveccühü gösteren insanları kırmamak için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Onlara imza vermek, fotoğraf çektirmekten keyif alıyorum. Sevgilerine sevgiyle karşılık veriyorum. Ben sadece G.Saray'ın değil, herkesin Arda'sıyım.

Herkes şu anda başarılı Arda'yı konuşuyor. Sen zirveye çıkış yolunda neler yaşadın? Hiç futbolu bırakmak istediğin anlar oldu mu?

Futbol çok zor ve yorucu bir yolculuk. Bu yolda her zaman sevinç ve mutluluklar yok. Benim de futbol oynarken çok üzüldüğüm anlar oldu. Kesinlikle hayatımın hiçbir döneminde futboldan kopmayı düşünmedim. İnancımı hiç kaybetmedim. Vestel Manisaspor'a kiralık giderken bile Galatasaray'da futbol oynama ümidimi hiç kaybetmedim. Çok çalıştım, çok emek verdim. Buralara tırnaklarımla kazıyarak geldim. Tabii ki zirveye çıkmak zordur. Ama zirvede kalmak daha da zordur. Bunun için devamlı çalışmanız gerekiyor.

2008'de ligde G.Saray'la ilk şampiyonluğunu, Milli Takım'la yarı final sevinci yaşadın. Geçen yıl senin açından nasıl geçti?

Aslında bütün hayallerim 2008'de gerçekleşmedi. Öncellikle Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olmayı istiyorduk. Ancak yarı finalde kaldık. Bu yüzden ilk hedefimiz yarım kaldı. Ligde ise ilk şampiyonluğumu kazandım. Gerets'le şampiyon olduğumuz dönemin ilk yarısında kadroda vardım. Ancak takım şampiyon olduğunda ben V.Manisaspor'un futbolcusuydum. İlk şampiyonluğum benim açımdan çok önemli. Bunların yanında 2008 yılında hem G.Saray'da hem de Milli Takım'da devamlı oynama şansı buldum. Bu maçlarda başarılı olduğumu da düşünüyorum. Umarım her yıl böyle geçer.

Yeni yıldan, beklentilerin neler?

Ben öncelikle sağlıklı, sıhhatli ve huzurlu bir ömür istiyorum. Sadece kendim için değil, herkes için bunları istiyorum. İnsan, sağlıklı olduktan sonra başarı kendiliğinden gelir.

Ligde, UEFA Kupası ve Fortis Türkiye Kupası hedeflerinize emin adımlarla ilerliyorsunuz. 2009'u kupa yılı olarak görüyor musun? Üç kupayı alabilir misiniz?

Kadromuzda dünya çapında yabancı ve yerli yıldızlar var. Hem çok güçlüyüz hem de geniş bir kadroya sahibiz. Galatasaray, mücadele ettiği her dalda bir numaranın adayıdır. 2009'da çok önemli üç kupa hedefimiz var. İnşallah bu hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız.

Özellikle Başkan Adnan Polat, her fırsatta 'Kadıköy'de final oynayacağız' diyor. Peki oyuncular açısından finalin Kadıköy'de oynanması sizi nasıl etkiliyor?

Beni, finalin Kadıköy'de değil Türkiye'de oynanacak olması heyecanlandırıyor. Bence Avrupa'da verilecek mücadelede, Fenerlisi ve Galatasaraylısı birlikte hareket etmeli. Avrupa arenasına çıktığımızda takım kimliklerimizi bir kenara bırakıp, milliyetçi olmamız lazım. Ben Kadıköy'de de Olimpiyat'ta da aynı heyecanı yaşardım.

21 yaşında hem Galatasaray'ın hem de Milli Takım'ın kurtarıcı rolündesin. Bu sende stres meydana getiriyor mu?

Bende hiç stres oluşturmuyor. Görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Bazen çıkıyorum goller atıyorum, asistler yapıyorum. Bazen de maalesef bekleneni veremiyorum. Ama iyi oynadığım ya da kötü oynadığım maçtan sonra soyunma odasına huzurlu giriyorum. Çünkü sahada kazanmak için her şeyimi ortaya koyuyorum.

Çok eleştirilen Skibbe'yi siz oyuncular nasıl görüyorsunuz?

Skibbe öncelikle çok iyi bir insan. Oyuncularına karşı çok sempatik ve sıcakkanlı biri. Yaşı genç olduğu için bizimle çok iyi iletişim kuruyor. Oyuncularla iyi bir iletişim kurunca da başarı kendiliğinden geliyor. Futbolda hep sert ve bağıran hocalara değil, böyle teknik adamlara da sahip çıkmalıyız.

Adnan Polat, bizim için başkandan öte, ağabeydir

Başkan Adnan Polat, "Lincoln'ün kaptanlığı idari bir karardır. Buna karşı çıkanlar Florya'nın 5 kapısının birinden gider." açıklamasını nasıl değerlendiriyorsun?

G.Saray'da bir futbolcu asla başkanına cevap veremez. Adnan Polat bizim için bir başkandan ziyade ağabey gibidir. Başkanımızın açıklamasından sonra artık bizim için kaptanlık konusu kapanmıştır.

Sık sık Avrupa'ya transferin gündeme geliyor. Hedefin Avrupa'ya gitmek mi, yoksa yeni yapılacak 50 bin kişilik statta forma giymek mi?

Ben G.Saray'la 2012'ye kadar sözleşme imzaladım. Benim açımdan kesinlikle transfer kapanmıştır. Ancak isteyen kulüp olursa menajerimle görüşür. Menajerim de bunları yöneticilerimize iletir. Uygun şartlar oluşursa gitmek isterim.

Bir gün Türkiye'nin Dünya Kupası'nı G.Saray'ın Şampiyonlar Ligi'ni kazanması hayal mi?

Bunlar kesinlikle hayal değil. En güzel örneği 2008 Avrupa Şampiyonası'nda kupayı kazanmanın eşiğinden döndük. Galatasaray, Avrupa'nın en güçlü takımı. UEFA ve Süper Kupa şampiyonu. Neden bir gün de Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kazanmayalım... İyi bir çalışma ve planlama ile bu tür başarıların geleceğine yürekten inanıyorum.
elisabeth
Admin
Admin
elisabeth

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyPaz Ocak 04, 2009 2:11 pm

Arda yine korkuttu
Emre Belözoğlu’nun nikahından sonra evinin yolunu tutan G.Saray’ın genç yıldızı, Maslak’ta su birikintisine girip direksiyon hakimiyetini kaybetti. Porsche marka arabasında büyük hasar oluşan Arda, kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

ŞANSSIZLIKLAR G.Saray’ın genç yıldızı Arda Turan’ın yakasını bırakmıyor. Bundan 2.5 ay önce oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında sahada yığılıp kalan milli futbolcu, dün gece trafik kazası geçirdi. A Milli Takım’dan arkadaşı F.Bahçeli Emre Belözoğlu’nun düğününden dönerken yakın bir arkadaşıyla birlikte evinin yolunu tutan Arda, Maslak’taki yolda su birikintisine girip direksiyon hakimiyetini kaybetti. Porsche marka arabasıyla bariyerlere çarpan G.Saray’ın genç yıldızı, yanındaki arkadaşıyla birlikte kazayı ucuz atlattı. Arabada büyük hasar oluşurken, Arda ve arkadaşının yüzünde cam kırıkları nedeniyle yaralanmalar oldu.

Sevenleri akın etti

Yüzünde kesikler oluşan Arda, dün bütün günü evinde dinlenerek geçirirken doktorlar genç yıldızın fiziksel olarak dinlenmesi gerektiği yolunda tavsiyelerde bulundular. Ailesiyle birlikte evinde dinlenen Arda, kaza haberini duyan sevenlerinin akınına uğradı. Takım arkadaşları Arda’yı yalnız bırakmazken, genç futbolcunun telefonları hiç susmadı.

Bana nazar değdi

Arda Turan’ın ailesi, kazanın ucuz atlatılmasına şükrederken, milli futbolcu yakın dostlarına, "Allaha şükürler olsun, önemli bir şeyim yok. Sadece olayın şokunu yaşadım. Bir an ne olduğunu anlamadım. Ancak şimdi iyiyim. Demekki kaderde bu da varmış. Sahada yaşadığım o talihsiz rahatsızlıktan sonra bir de trafik kazası geçirdim. Bana nazar değdi" diye dert yandı.

G.Saraylı yıldız futbolcunun herhangi bir sağlık problemi bulunmazken, Porsche marka arabsında ciddi hasar oluştu.

Doktorların 24 saatlik fiziksel dinlenme önerisinde bulunduğu Arda, takımının dünkü idmanına çıkmadı. Genç futbolcunun bugün takımla birlikte çalışması bekleniyor.
elisabeth
Admin
Admin
elisabeth

ARDA  TURAN Empty
MesajKonu: Geri: ARDA TURAN   ARDA  TURAN EmptyÇarş. Ocak 28, 2009 2:42 pm

1.Mohamed Aboutreika Mısır Al-Ahly Cairo 301837

2.Oscar David Suazo Honduras Benfica 283829

3.Marcos Brezilya Palmeiras 155282

4.Faisal Agab Sido Sudan Al-Merreikh 104521

5.Rogerio Ceni Brezilya Sao Paulo 94622